Anasayfa / Corian® Nedir?

Corian® Nedir?


Corian® 30 yılı aşkın süre önce, konut ve ticari mekan uygulamaları için yüzey malzemesi olarak geliştirilmiş,doğal mineraller ile akriliğin üstün bir bileşimidir. Evleri için estetik ve dayanıklı malzemeler arayan tüketiciler ile uygulamalarına değer katmayı hedefleyen mimarlar, iç mimarlar ve müteahhitler için tasarlanmış olan Corian®, üstün tasarım esnekliği, yaratıcı renk ve desenler, yarı saydamlık, dayanıklılık, yenilenebilirlik, hijyen, lekeye dayanıklılık, temizlik ve bakım kolaylığı gibi özellikleri bir arada sunmaktadır.

Neden Corian®'ı seçmelisiniz?


Corian® , evlerde mutfak ve banyo tezgahı, küvet ve duş duvar kaplaması, eviye ve lavabo olarak, banka, restaurant, labaratuvar ve hastanelerde banko ve diyer uygulamalar için en iyi yüzey malzemesi olarak kabul edilmektedir.
Kısacası yüksek performans ve başarı kazanmak istediğiniz tüm projelerinizde Corian® size ispatlanmış kalitesi ile en iyi seçenekleri sunmaktadır.

Sıcak ve davet edici...
Projelerinizde Corian® kullandığınız zaman, mekan olmasını istediğiniz kadar elit ve farklı görünecektir. Corian® her zaman sıcak ve davet edici görünümü ile projelerinize stil ve duyarlılık kazandırır.

Aydınlatıcı, şekil verilebilir...
Corian®, doğal olarak ışık geçirgenliği yüksek olduğundan, arkadan aydınlatıldığında daha da parlak hale gelir, renkleri canlanır. Bu özelliği ile aydınlatmada veya aydınlatmalı duvar paneli olarak kullanılabilir.
Ayrıca ısı ile şekil verilebilmeye uygun yapısı ile, hayalinizdeki her türlü tasarımı uygulamak mümkündür.

Hijyenik, yenilenebilir, dayanıklı...
Corian®, gözenekli olmayan yapısı ve kullanımında derz oluşturmaması nedeniyle kir birikmesine ve dolayısı ile bakteri ve küf oluşumuna olanak tanımaz. Uluslar arası araştırma kuruluşları tarafından hijyenik olduğu sertifikalandırılmıştır ve doğrudan gıda maddeleri ile temesında sakınca yoktur.
Corian®, yapısı itibari ile masif olduğundan, renk ve dokusu malzemenin tüm derinlikleride aynıdır, bu nedenle kesik, çizik ve sigara yanığı gibi hasarlar kolayca giderilerek ilk günkü haline getirilebilir. Bu özelliği ile bulunduğu ortamın değerinden ve güzelliğinden birşey yitirmesi önlenir. Ayrıca "Class1" alev almaz bir malzemedir

Bakım ve Garanti »