Anasayfa / Corian® Nedir? / Bakım ve Garanti

BAKIM

Günlük Bakım: Corian®'ın temizlenmesi çok kolaydır. Corian®'ın yeni ve hijyenik görüntüsünü korumak için, dökülen yağ ve lekelerin, ıslak bir bez kullanılarak amonyak bazlı temizleyiciler veya krem detejanlar ile silinmesi ve kuru bir bezle kurulanması yeterli olacaktır.

Rutin Bakım: Corian®'ın ipeksi görüntüsünü korumak için, ayda bir yada iki kez olmak üzere, krem deterjanın tüm yüzeye dairesel hareketler ile uygulanması, daha sonra ıslak bir bezle silinmesi ve kuru-yumuşak bezle parlatılması önerilir.

LEKELER

Sıvılar ve leke yapıcılar Corian®'a sızamaz ancak yüzeyde kalırlar. Sigara lekesi, çiçek polenleri, kozmetik lekeleri ve benzer lekeleri temizlemek için amonyak bazlı bir temizleyici, krem leke gidericileri kullanılmalı ve silmeden önce 5 dakika yüzeyde bırakılmalıdır.


ÇIZIKLER

Sert olmasına rağmen Corian® doğrama tahtası olarak tasarlanmamıştır. Küçük çizikler toz deterjanların ovma pedleriyle uygulanması yoluyla giderilebilir. Son parlaklık her zaman için Rutin Bakım yöntemiyle verilmelidir.

ISI

Corian® tezgahları sıcak tava, tencere, kızartma makinaları ve ütü gibi sürekli yüksek ısı yayan ev gereçlerinden korumak için bir nihale yada altlık kullanılması tavsiye edilir.

KİMYASALLAR

Pek çok güçlü ev kimyasallarının, özel biyo kimyasal maddelerin sabunlu suyla temizlenmesi ve kurulanması herhangi bir olumsuz etkiyi önleyecektir. Boya çözücülerin, asit bazlı lavabo açıcıların, aseton bazlı oje çıkarıcıların, konsantre asitlerin, ketonların ve klorine solventlerin uzun süre yüzeye teması renk ve yüzeyde bozulmalara neden olabilir.

GARANTİ
DuPont Corian® için 2 aşamalı bir garanti sunmaktadır; ürün ve uygulama garantisi. Ürün garantisi tüm Corian® ürünleri için standart olup ürünlerin satışlarını takiben 10 yıl boyunca her türlü üretim hatalarına karşı garanti edilmesidir. Quality Network üyesi imalatcılar tarafından gerçekleştirilen tüm Corian® uygulamaları ayrıca 10 yıl Uygulama Garantisi kapsamındadır.

QUALITY NETWORK
DuPont üretmekte olduğu Corian® ürünlerini, tasarımcıların eserlerine dönüştürebilmek için Quality Network adıyla tanınan bir imalatçılar ağı kurmuştur. Corian® ile her zaman en iyi çözümleri sunmaya kendilerini adamış bu bağımsız kuruluşların temel amacı müşteri memnuniyetini hep en yukarıda tutmaktadır.